Oferta koncertowa

Pobierz ofertę w PDF

Apolinary POlek – autor, wykonawca i tłumacz piosenek urodzony w 1980 r., koncertujący od 1998. Śpiewa, gra na gitarze akustycznej i harmonijce ustnej. Laureat wielu konkursów, do których należą:

fot. Renata Orlińska
  • OPPA (Grand Prix, Kryształowy Kamerton),
  • Nadzieja w Kołobrzegu (I nagroda, nagroda TV Polonia),
  • Zajazd Bardów (I nagroda),
  • Festiwal Piosenki Innej (I nagroda),
  • Bazuna (I nagroda za wykonanie, piosenka roku).

Śpiewa o bliskości, tęsknocie za wspólnotą, o relacjach, życiowych wyborach i ich konsekwencjach, ale także o samotności, która nierzadko bywa dobra i potrzebna. Wykonuje również utwory swoich mistrzów, m.in. Leonarda Cohena i Boba Dylana, w autorskich przekładach. Do tej pory piosenki Apolinarego ukazały się na płytach „W górach jest wszystko co kocham” cz. IV i V, a także na autorskich albumach – *** (2009), „Cały kosmos” (2014), „Biegnijmy w noc” (2021).

Więcej o autorze

Koncert piosenek autorskich solo

Kameralny koncert pełen wzruszeń przy bliskim kontakcie z publicznością, z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej. Poza repertuarem autorskim kilka pieśni we własnym przekładzie: Leonard Cohen, Bob Dylan lub inne.

Koncert piosenek autorskich w duecie lub z zespołem

fot. MOK Olsztyn

Zgrani i zestrojeni ze sobą od wielu lat, śpiewają piosenki autorskie i te, które wspólnie znają. Poza repertuarem znanym słuchaczom choćby z koncertów W górach jest wszystko co kocham… i autorskich płyt Apolinarego, aranżują coraz to nowe utwory, zarówno własne, jak i z repertuaru np. Boba Dylana, Leonarda Cohena, Jacka Kaczmarskiego czy Jana Krzysztofa Kelusa.

Maksymalny skład:

Apolinary POlek – słowa, muzyka, śpiew, gitara akustyczna, harmonijka ustna;
Patrycja Polek – śpiew, ukulele;
Cezary Rogalski – gitara basowa, śpiew;
Mateusz Tranda – gitary

Koncert „Ścieżkami poetów”

solo lub w duecie

„Ścieżkami poetów” to zbiór piosenek do słów m.in. Zbigniewa Herberta, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z muzyką Apolinarego POlka oraz polskie wersje utworów Leonarda Cohena, Johna Lennona i Boba Dylana. Nastrojowość płynącą z gitary i głosu sycą dźwięki fortepianu, przy którym zasiada Piotr Kajetan Matczuk – utytułowany i znany z programu „Rozmowa z piramidami” pianista, wokalista i kompozytor.

Kontakt

Paweł Oleszczuk (Apolinary POlek)
pawel@oleszczuk.art
tel. 606 680 163