POlek & Patrycja

Zgrani i zestrojeni ze sobą już od połowy poprzedniej dekady, śpiewają piosenki autorskie i te, które wspólnie znają. Poza repertuarem znanym słuchaczom choćby z koncertów W górach jest wszystko co kocham…, Apolinary i Patrycja aranżują unisono i na dwugłos coraz to nowe utwory, zarówno te napisane przez POlka (program Cały kosmos), jak i z repertuaru np. J. Kaczmarskiego czy J.K. Kelusa.

Patrycja mieszka w Skawinie k. Krakowa. Jest wokalistką, aktorką i animatorką Teatru Czkawka, w którym tworzy przedstawienia dla dzieci. Latem można ją usłyszeć głównie w Bieszczadach, zaś w czasie sezonu jesienno-zimowowiosennego w krakowskich klubach, gdzie śpiewa wraz z Adamem Leszkiewiczem, oraz tu i tam w Polsce razem z Apolinarym.

Cały kosmos to zbiór piosenek powstałych przede wszystkim w 2009 i 2010 roku w drodze, u przyjaciół i w małym domku nad pięknym jeziorem w okolicach Olsztyna. Łączy je zarówno ciepłe, akustyczne brzmienie gitary i harmonijki, jak również tematyka – wszystkie dotyczą ludzi i relacji z ludźmi. Cały kosmos opowiada o napotkanych gdzieś po drodze życzliwych bliźnich, o ukochanych najbliższych, o dziewczynach, które śnią się po nocach, o tęsknocie, o bliskości, o stracie, o przebaczeniu, o miłości – tej straceńczej, tej łączącej na całe życie, a także tej najbardziej bezwarunkowej. O samotności, której zawsze musimy stawić czoła i o tym, że jednocześnie nigdy nie jesteśmy sami.

Słuchając tych utworów będą Państwo mieli okazję zanurzyć się w starych legendach z Warmii i z dalekiej Luizjany, zajrzeć do realno-mitycznej krainy Pana Samochodzika, poobserwować zachód planety Jowisz, przemierzyć drogi i bezdroża jawy i snu, udać się w podróż balonem do krainy dziecięcych marzeń, a wszystko po to, by otworzyć się na całą niesamowitość, całe piękno… cały kosmos.

Album ze składającymi się na program utworami dopiero jest w planach. Poszukujemy funduszy i wszelkiego wsparcia.

Nagrania demo:

1. Spadająca (sł. i muz. Apolinary POlek)
2. Spotkałem (sł. i muz. Apolinary POlek)
3. Zalśnij (sł. i muz. Apolinary POlek)
4. Piosenka o wyprowadzce (sł. i muz. Jan Krzysztof Kelus)