22 października 2009

Apolinary POlek - * * *

Premiera płyty 7 listopada w Lublinie!

BakcynaliaNareszcie mogę radośnie ogłosić termin zakończenia wszystkich prac nad powstaniem mojego debiutanckiego albumu o wiele mówiącym tytule * * *. Znalazło się na nim sporo utworów znanych moim Słuchaczom (Woła mnie słońce, Nie starzeć się, Dom na przełęczy, Sam ze światem, Piosenka dla Karolinki, Zapis milicki), jak również kilka piosenek nowych, a nawet zupełnie nowych. Wszystkie utwory zarejestrowaliśmy na świeżo w Enistudio w Toruniu.

Brzmienie płyty kształtują przede wszystkim instrumenty strunowe (gitary akustyczne, V Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiejdobro, banjo, bas bezprogowy, bouzouki) oraz harmonijki ustne. Nie zabrakło też gdzieniegdzie smaczków w postaci piana Rhodesa, akordeonu i chórków. Wszystko dzięki wspaniałym muzykom – Mateuszowi Trandzie i Tomaszowi Fojgtowi, który prócz tego, że zabłysnął talentem multiinstrumentalisty, zrealizował i zmiksował nagrania.

Wkrótce na witrynie pojawią się szczegółowe informacje na temat * * * oraz coś, co pozwoli Słuchaczom zaostrzyć sobie apetyt na ten album. Tymczasem zapraszam na koncerty, podczas których będzie można posłuchać piosenek z płyty w wykonaniu moim (Warszawa), moim i Mateusza (Lublin, Rzeszów, Łódź, Olsztyn) oraz moim, Mateusza i być może Tomka (Wrocław).

Poza koncertami pod egidą Wydawnictwa W Górach oraz stanowiącego już część mojej tradycji wykonawczej występu w Pubie Rafa w Łodzi, spotkało mnie niezwykłe wyróżnienie: zostałem zaproszony OPPAdo wykonania recitalu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2009 w Warszawie. Informacje na temat poszczególnych koncertów zamieściłem jak zwykle tutaj. Po wiadomości na temat imprez, w których biorę udział, odsyłam na strony internetowe – wystarczy kliknąć w opowiedni banner.